AKO TO VŠETKO ZAČALO

Husl’ové trio Xplosion vzniklo v septembri 2003, inšpirované populárnym trendom spájania rôznych hudobných žánrov a štýlov v duchu umelcov ako huslistka Vanessa Mae, sláčikové kvarteto Bond a pod.

Profesionálne huslistky, ktoré pôsobia aj v oblasti klasickej hudby, využívajú svoj talent  v širokej žánrovej škále. Ich repertoár je pestrou zmesou klasickej hudby v modernom štýle, pop-rockových hitov,argentínskych táng, filmovej hudby, virtuóznych tancov v duchu keltskej, ale aj slovenskej ľudovej hudby.

Medzi skladbami sú aj unikátne diela, napísané pre Xplosion.
Jedinečnosť husľového tria spočíva nielen v hudbe, ktorá dokáže osloviť široké publikum, ale aj v modernom zvuku elektrických huslí a
atraktívnom imidži.

Počas svojej hudobnej kariéry sa huslistky zúčastnili množstva podujatí na Slovensku i v zahraničí, o.i. účinkovali na svetovej výstave EXPO Zaragoza 2008 a na medzinárodnej výstave skla v Düsseldorfe Glasstec 2010, Slovenský dom počas Olympiády v Londýne 2012, Festival Klangantrisch vo Švajčiarsku 2019 a ďalšie.

Vystupujú na súkromných firemných večierkoch, konferenciách, mestských slávnostiach, plesoch a v televíznych show-programoch.